Pacquiao e rreh Bronerin dhe e mbron titullin në WBA - Bota Sot
Pacquiao e rreh Bronerin dhe e mbron titullin në WBA

Boksi

Pacquiao e rreh Bronerin dhe e mbron titullin në WBA

Më: 20 janar 2019 Në ora: 10:06
Pacquiao dhe Bronerin

Manny Pacquiao e ka fituar meçin ndaj Adrien Broner, duke e mprojtur titullin në divizionin WBA.

Në meçin e tij të parë në Amerikë që nga viti 2016, dhe të parin si 40-vjeçar, Manny Pacquiao triumfoi me vendim unanim ndaj Adrien Broner në “MGM Grand” të Las Vegasit për të mbajtur titullin “WBA”.

Duke përdorur agresivitetin e tij dhe shpejtësinë, Pacquiao u tregua më i suksesshëm se kundërshtari, i cili mezi lansoi ndonjë goditje aty-këtu.

Në deklaratën pas meçit. Pacquiao tha se ai tani është i gatshëm të ndeshet përsëri me Floyd Mayweather.

“Thuani atij të rikthehet në ring, dhe do të luftojmë,” tha ai.

“Jam i gatshëm të ndeshem përsëri me Floyd Mayweather, nëse ai tregon gatishmëri të rikthehet në boks.” 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...