Shqiptari nokauton Banongosin - Bota Sot
Shqiptari nokauton Banongosin

Boksi

Shqiptari nokauton Banongosin

Më: 20 janar 2019 Në ora: 13:35
Shqiptari nokauton Banongosin

Albon Pervizaj është duke vazhduar bilancin e tij impresiv në boksin profesionist, duke arritur fitoren e 12-të në po aq meçe, raporton Insporti.

Ky boksier me prejardhje nga Kosova, këtë fundjavë zhvilloi meçin e radhës në Danimarkë, ku shënoi fitore me ndërprerje në rundin e parë ndaj Alain Banongos, boksierit që përfaqëson Republikën Çeke.

Përvizaj lufton në kategorinë e rëndë, është 23 vjeçar,ka 191cm shtatlartësi dhe peshon 111 kg dhe meçi meçi me Banongon ka qenë i pari pas një kohe të gjatë që ai e zhvillon jashtë Gjermanisë, ku jeton dhe ushtron, transmeton Insporti, nga të dhënat statistikore zyrtare.

Përndryshe ky boksier nga 12 fitoret e deritashme në karrierë, 9 i ka me nokaut ose ndërprerje, kurse meçi në Danimarke ishte paraparë të zhvillohet në tetë runde.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...