Ky është lëndimi më “horror” që do të shihni në boks këtë vit – pamje të rënda - Bota Sot
Ky është lëndimi më “horror” që do të shihni në boks këtë vit – pamje të rënda

Boksi

Ky është lëndimi më “horror” që do të shihni në boks këtë vit – pamje të rënda

Më: 20 janar 2019 Në ora: 17:51
Marcus Browne

Një episod i frikshëm ka ndodhur gjatë një ndeshjeje boksi, ku boksieri, Badou Jack, ka marrë një çarje të tmerrshme në ballë në dyluftim me Marcus Browne, që ishte parameç i duelit Pacquiao – Broner në peshat e lehta.

35-vjeçari suedez, edhe pse mbrohej shumë mirë, goditja që i erdhi nga kundërshtari Marcus, i hapi krahët duke i shkaktuar një të çarë të madhe në ballë dhe duke e hedhur “knockout”.

Pavarësisht kësaj Jack vazhdoi të ndeshej, por gjyqtarët më pas kanë vendosur ta ndërpresin ndeshjen dhe t’i japin fitoren kundërshtarit.

Image
Image
Image

Kjo ishte humbja e dytë në karrierë për Badou Jack.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...