Haxhi Krasniqi do ta mbrojë titullin ndaj Stefan Hartel - Bota Sot
Haxhi Krasniqi do ta mbrojë titullin ndaj Stefan Hartel

Boksi

Haxhi Krasniqi do ta mbrojë titullin ndaj Stefan Hartel

Më: 5 prill 2019 Në ora: 14:01
Robin Haxhi Krasniqi, Stefan Hartel

Boksieri me prejardhje nga Kosova do të ndeshet më 11 maj përballë gjermanit Hartel.

Robin Haxhi Krasniqi përgatitet për luftën e tij të radhës, që do të ketë rastin të mbrojë për herë të dytë titullin kampionit të Evropës.

Boksieri shqiptar në ndeshjen e radhës do të ballafaqohet me gjermanin Stefan Hartel.

Në fakt, dueli ishte paraparë të mbahej kohë më parë, por gjermani ishte tërhequr në momentin e fundit. Përballja do të zhvillohet në “Stadthalle” në qytetit gjerman të Magdeburg më 11 maj të këtij viti.

Ky do të jetë dueli i 55-të për boksierin nga Juniku, që deri më tani ka 49 fitore dhe vetëm pesë humbje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...