Pas dështimit të Miller, këta janë kandidatët që mund të ndeshen me Joshua - Bota Sot
Pas dështimit të Miller, këta janë kandidatët që mund të ndeshen me Joshua

Boksi

Pas dështimit të Miller, këta janë kandidatët që mund të ndeshen me Joshua

Më: 17 prill 2019 Në ora: 16:54
Anthony Joshua

Anthony Joshua pritej të boksonte ndaj rivalit Jarrell ‘Big Baby’ Miller me datë 1 qershor të këtij viti. Por, ky meç është vënë në dyshim të madh pasi që rivali i Joshuas ka dalur pozitiv në doping teste.

Megjithatë edhe pse Miller mund të dështojë, Joshua do të gjejë një boksier tjetër për tu ndeshur.

Tashmë është përpiluar lista me pesë boksierët që mund të zëvendësojnë amerikanin nëse nuk i lejohet të luaj kundër britanikut.

Lista është si vijon: Luis Ortiz, Adam Koënacki, Manuel Charr, Kubrat Pulev dhe Michael Hunter.

Të dyja palët po kërkojnë sqarime dhe konfirmime të mëtejshme në mënyrë që çështja të zgjidhet sa më parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...