Ja pse Mehmet Bogujevci është më i madh se Aziz Salihu! - Bota Sot
Ja pse Mehmet Bogujevci është më i madh se Aziz Salihu!

Boksi

Ja pse Mehmet Bogujevci është më i madh se Aziz Salihu!

Nga: Kemajl Goca Më: 3 maj 2019 Në ora: 12:48
Ja pse është Mehmet Bogujevci më i madh se Aziz Salihu!

Njëri me 1 maj e tjetri me 3 maj festuan datëlindjen! Cili më i vjetër? Mehmet Bogujevci nënkampion i botës në boksin amator, sot kremton datëlindjen me familje e me shoqëri dhe thotë se po ndihet shumë i fortë, sikur në ditët më të mira.

“Me kanë mbetur edhe 40 vite”, thotë duke qesh Bogujevci, aktualisht sekretar i përgjithshëm i Federatës së Boksit të Kosovës.

Bogujevci është 3 vite para Salihut! Bogujevci ka 68 vjet e Salihu 65, kështu që është më i madh me vjet se ‘Zizi’, ky i fundit është fitues i medaljes së bronztë olimpike në vitin 1984!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...