Arsyeja pse “vallëzoi” kundërshtari i shqiptarit - Bota Sot
Arsyeja pse “vallëzoi” kundërshtari i shqiptarit

Boksi

Arsyeja pse “vallëzoi” kundërshtari i shqiptarit

Më: 3 maj 2019 Në ora: 12:58
Arsyeja pse “vallëzoi” kundërshtari i shqiptarit

Boksieri Florian Marku në rundin e dytë të meçit të tij me sllovakun Ivan Godor kishte shënuar fitore me ndërprerje, pasi tri herë paraprakisht e kishte rrëzuar në nokdaun kundërshtarin.Për Markun kjo kishte qenë fitorja dytë në boksin profesionist, pas së cilës kishte shënuar fitore edhe ndaj çekut Marsalek, raporton Insporti. Mirëpo, nëse shihen pamje te këtij meçi të zhvilluar para disa ditëve, shihet se Godor gati po tentonte të “vallëzonte” në ring.Në fakt, pasi gjyqtari e ndërpreu meçin, Godor po tentonte të dëshmonte se nuk është i tronditur nga goditjet dhe se mund të vazhdojë të boksojë.Këtë e bëri duke ngritur këmbën e djathtë dhe duke u bërë gati “t’ia hedhë valles”, por gjyqtari nuk kishte gjasë ta kthejë vendimin e tij dhe Marku fitoi me TKO.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...