Cili e ka gjoksin më lesh Haxhi Krasniqi apo gjermani? - Bota Sot
Cili e ka gjoksin më lesh Haxhi Krasniqi apo gjermani?

Boksi

Cili e ka gjoksin më lesh Haxhi Krasniqi apo gjermani?

Nga: K. Goca Më: 11 maj 2019 Në ora: 13:51
Gjatë matjes

Të gjithë e presin me padurim meçin drithërues mes trimit nga Kosova, Haxhi Krasniqit dhe boksierit gjerman Stefan Hartel. Krasniqi lufton për të mbrojtur titullin e Evropës në kategorinë super të mesme, i cili nga njohësit e këtij sportiv vlerësohet edhe si favoritë!

Image

Meçi zhvillohet sonte rreth orës 22.35 në sallën në Magdeburg. 
Gjatë matjes që u bë dje, boksierët peshuan njësoj, 75.8 kilogram. E veçanta është se gjermani ka gjoksin më lesh, kurse Haxhiu jo, ku shihet edhe në foto gjatë paraqitjes pas matjes.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat