Për Haertel, fitorja kundër Krasniqit, suksesi më i madh në karrierë - Bota Sot
Për Haertel, fitorja kundër Krasniqit, suksesi më i madh në karrierë

Boksi

Për Haertel, fitorja kundër Krasniqit, suksesi më i madh në karrierë

Më: 12 maj 2019 Në ora: 08:28
Stefan Haertel

Stefan Haertel me fitoren kundër Haxhi Krasniqi ka arritur suksesin më të madh në karrierë.

31 vjeçari gjerman, ka zhvilluar vetëm luftën e 19-të gjatë karrierës së tij, ku ka regjistruar 18 fitore dhe një humbje.

Por, rripi i kategorisë super të mesme të Evropës i fituar në luftën kundër Krasniqit, është titulli i parë i tij profesionist.

“Shpresoj të mos jep rripi i fundit”, ka deklaruar Haertel pas ndeshjes.

Sfida mes Krasniqit dhe Haertel zgjati 12 raunde, dhe fituesi u përcaktua me vendim unanim të gjyqtarëve.

Për Haxhi Krasniqin, kjo ishte humbja e gjashtë në 55 meçe

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat