Pamje të rënda të momentit kur boksieri vdes pak çaste pas meçit - Bota Sot
Pamje të rënda të momentit kur boksieri vdes pak çaste pas meçit

Boksi

Pamje të rënda të momentit kur boksieri vdes pak çaste pas meçit

Më: 26 korrik 2019 Në ora: 11:21
Pamje të rënda të momentit kur boksieri vdes pak çaste pas meçit

Boksieri argjentinas, Hugo Alfredo Santillan, ka ndërruar jetë në Buenos Aires, për një dëmtim në tru siç raportohet, pas një ndeshje të peshave super të lehta.

Takimi i mbajtur në Argjentinë, përballë uruguaianit Eduardo Javier Abreu, ditën e shtunë, rezultoi fatal për 23-vjeçarin.

Ai filloi të ndjente shqetësime, në momentin që po shpallej fituesi i ndeshjes.Pasi u rrëzua mbi ring, ai u dërgua menjëherë në spital, por gjendja e tij ishte tejet serioze, dhe ai përfundoi në koma, për të mos u zgjuar më.

Hugo Santillan ishte një boksier profesionist që nga viti 2015, ku kishte marrë pjesë në 27 ndeshje (19 fitore, 6 humbje dhe 2 barazime).

Një javë shumë e trishtueshme kjo për botën e boksit, teksa vetëm pak ditë më parë, ishte rusi Maxim Dadashev që pasi ndjeu probleme, ndërroi jetë edhe ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...