Ja kush e motivon Mazrekajn kundër djalit të Arkanit - Bota Sot
Ja kush e motivon Mazrekajn kundër djalit të Arkanit

Boksi

Ja kush e motivon Mazrekajn kundër djalit të Arkanit

Nga: Kemajl Goca Më: 6 gusht 2019 Në ora: 13:22
Ilustrim Razhnjatoviq e Mazrekaj

Sot jemi me datën 6 gusht, ndërsa meçi mes boksierit të Republikës së Kosovës, Petrit Mazrekajt dhe atij të Serbisë, Velko Razhnjatoviq, djali i kriminelit Arkan (Zhelko), është planifikuar në ditën e fundit të muajit gusht, edhe ende nuk dihet se a do të zhvillohet apo jo, pasi që në Beograd ka pak ose fare shpresa që të mbahet, për shkak të pasigurisë së madhe nga ana e serbëve.

Image

Mazrekaj motivohet nga  Aziz Salihu, fituesi i medaljes së bronztë olimpike në vitin 1984 në Kos Anxhelos.

“Uroj unë Petrit Mazrekaj një ndeshje shumë të fortë dhe një fitore të sigurt. Me sportistin e shekullit, bacin Aziz,  përshëndetje nga Shkupi”, tha Mazrekaj. 

Azizi i thotë: “Mos me korit mua”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat