Almera e papërvojë - Bota Sot
Almera e papërvojë

Boksi

Almera e papërvojë

Më: 6 gusht 2019 Në ora: 17:44
Almera e papërvojë

Në çerekfinale në luftē për medalje në Kampionatin Evropian Tbilisi 2019 në 64 kg Alnera Brahimi në një luftë të barabartë pesoi humbje kunder boksieres së Ukrainës Pylypchuk Olha por luftoi si luaneshë gjatë tre raudeve ku u shkëmbyen shumë goditje kunder boksieres më me shumë përvojë nga Ukraina, njofton Federata e Boksit e Kosovës.

"Almera e papërvojë u ngjit në ring me 2 meçe gjatë karieres dhe luftoi si trimëreshë si ti kishte 50 meçe, por gjyqtarët në fund fituese shpallen boksieren nga Ukraina.

Alnera Brahimi tregoi se është një talente e boksit e Kosovës dhe trajneri Besim Brahimi pret shumë nga Alnera dhe beson se Kosovës do ti sjellë medalje në të ardhrmen e ndritshme që e pret", njofton federata.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat