Gavazi, djaloshi pa humbje në Pro - Bota Sot
Gavazi, djaloshi pa humbje në Pro

Boksi

Gavazi, djaloshi pa humbje në Pro

Më: 7 gusht 2019 Në ora: 12:12
Gavazi, djaloshi pa humbje në Pro

Edhe një boksier me prejardhje nga Kosova, por që jeton dhe vepron në Gjermani, dal ngadal po depërton në boksin profesionist.

Bëhet fjalë për Benjamin Gavazi me prejardhje nga Kaçaniku i cili në karrierën e tij ka zhvilluar 8 ndeshje ku prej tyre nuk ka pësuar asnjëherë.

Ndeshjen e tij të ardhshme do ta zhvilloj më 17 gusht në Gjermani, kurse kundërshtar I tij është çeku, Ondrej Budera i cili ka zhvilluar deri tani 22 ndeshje ku prej tyre ka 10 fitore, 11 humbje dhe një barazim.

“ArenaRing”, thotë se ndihet mirë sepse po përgatitet maksimalisht për këtë duel dhe shpreson shumë në suksesin e radhës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat