Joshua – Ruiz II: Mësohet data dhe vendi për revanshin - Bota Sot
Joshua – Ruiz II: Mësohet data dhe vendi për revanshin

Boksi

Joshua – Ruiz II: Mësohet data dhe vendi për revanshin

Më: 9 gusht 2019 Në ora: 11:02
Joshua – Ruiz II: Mësohet data dhe vendi për revanshin

Anthony Joshua dhe Andy Ruiz Jr duket se më në fund kanë vendosur për revanshin e shumëpritur.

Joshua dhe Ruiz pritet të përballen me njëri tjetrin gjatë muajit dhjetor, sipas raportimeve nga mediet britanike.

Vendi për revanshin është një befasi për ndjekësit e boksit, por, ‘Telegraph’ shkruan se dueli do të zë vend në Arabinë Saudite.

Kontesti për titujt do të vë në lojë plot 70 milionë funte, shifër që tregon më së miri rëndësinë e duelit.

Joshua më parë ishte mposhtur nga Ruiz, në befasinë më të madhe të sportit në vitet e fundit, por tashmë synon të rikthejë titujt e tij.

Vendi dhe data nuk janë zyrtarizuar akoma nga boksierët ose promotorët e tyre, por ‘Telegraph’ raporton se është vetëm çështje orësh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat