Dështim, vetëm 1,500 bileta të shitura për duelin e ish-kampionit të botës - Bota Sot
Dështim, vetëm 1,500 bileta të shitura për duelin e ish-kampionit të botës

Boksi

Dështim, vetëm 1,500 bileta të shitura për duelin e ish-kampionit të botës

Më: 13 shtator 2019 Në ora: 09:18
Tyson Fury dhe Otto Wallin

Mëngjesin e të dielës do të zhvillohet në Las Vegas dueli i peshës së rëndë mes ish-kampionit të botës, britanikut Tyson Fury dhe suedezit Otto Wallin.

Për promotorin e njohur të boksit, Eddie Hearn, kjo përballje është një dështim. Ai u shpreh se kjo sfidë, që zhvillohet në “T-Mobile Arena”, një stadium me gati 20 mijë vende, ka shitur vetëm 1,500 bileta.

“Nuk e shoh këtë duel si një sfidë boksi por si një shfaqje “show”. Organizatorët dhe boksierët nuk kanë arritur ta promovojnë këtë sfidë. Ata kanë shitur vetëm 1,500 bileta. Askush nuk do të shkojë për ta parë atë përballje. Fury ka humbur fansat, ndërsa ne po shohim përpara për të organizuar një revansh model mes Joshua dhe Ruiz”, tha Hearn.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...