Ngjarje e rëndë, boksieri bullgar ndërron jetë në ring pas përballjes me shqiptarin! Ja arsyeja… - Bota Sot
Ngjarje e rëndë, boksieri bullgar ndërron jetë në ring pas përballjes me shqiptarin! Ja arsyeja…

Boksi

Ngjarje e rëndë, boksieri bullgar ndërron jetë në ring pas përballjes me shqiptarin! Ja arsyeja…

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 19:30
Ngjarje e rëndë, boksieri bullgar ndërron jetë në ring pas përbjalljes me shqiptarin! Ja arsyeja…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të qytetit të Shkodrës.

Boksieri bullgar Isus Veliçkov ka humbur jetën pas përballjes në ring me boksierin durrsak Ardit Murrja. Veliçkov, ka marrë goditje të rënda gjatë ndeshjes duke rënë në tokë.

Pavarësisht ndihmës së parë që i është dhënë, bullgari nuk ka mund të shpëtojë duke u ndarë nga jeta.

Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve dhe transportimit në spitalin rajonal të shkodrës, boksieri nuk ka mund të jetojë. Një ngjarje tragjike që i ka prekur të gjithë, raporton panoramasport. Supozohej të ishte një ditë festë në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”, por ka rezultuar një tragjedi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...