Ky është kundërshtari i radhës i Khabib Nurmagomedov? - Bota Sot
Ky është kundërshtari i radhës i Khabib Nurmagomedov?

Boksi

Ky është kundërshtari i radhës i Khabib Nurmagomedov?

Më: 12 tetor 2019 Në ora: 17:17
Khabib Nurmagomedov

Ka fansa të shumtë në mbarë botën dhe do të mundohet t’i bëjë të lumtur.

Fjala është për sportistin e UFC-së, Khabib Nurmagomedov, i cili po vazhdon të dhurojë spektakël, përcjellë GazetaBlic.

Tashmë raportohet se Nurmagomedov do të ndeshet me Tony Ferguson, një pretendent tjetër për epitetin e më të mirit.

Kështu të paktën shkruan “ESPN”, që konfirmon se në muajin Mars ose Prill, do të ketë një duel të çmendur mes këtyre dyve, me synimin e vetëm, kurora e mbretit në UFC.

Meçi me rusit dhe Tony Ferguson pritet të zhvillohet në Nju Jork, në ‘Barclays Center’ të Brooklyn ose në ‘Madison Square Garden’ të New York.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat