Maia e “vë në gjumë” Ben Askren - Bota Sot
Maia e “vë në gjumë” Ben Askren

Boksi

Maia e “vë në gjumë” Ben Askren

Më: 26 tetor 2019 Në ora: 17:51
Damian Maia

Damian Maia ka treguar se është më i miri në betejën e mundësve teksa ka mposhtur Ben Askren me një “rear naged choke” në raundin e tretë të evenimentit kryesor të UFC Singapor.

Braziliani i cili ka një rrip të zi në jiu jitsu, u ndesh me mundësin olimpik Askren pasditen e shtunë në Singaporin e largët në betejën e shumëpritur për të parë se cili do të ishte më i aftë në tokë.

Pas dy raundeve ku Askren mund të jetë dukur më mirë, Maia ka fituar duelin e raundit të tretë duke e mbytur Askren, pasi e kishte kapur nga mbrapa.

Amerikani u ‘fik’ për disa sekonda, por arriti të çohej në këmbë për të uruar kundërshtarin për fitoren e madhe.

bje dhe një tore tepër e dyshimtë për Askren që pas debutimit në UFC.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat