KO brutale në UFC, i shkakton lëndim “horror” kundërshtarit – pamje të rënda - Bota Sot
KO brutale në UFC, i shkakton lëndim “horror” kundërshtarit – pamje të rënda

Boksi

KO brutale në UFC, i shkakton lëndim “horror” kundërshtarit – pamje të rënda

Më: 8 dhjetor 2019 Në ora: 21:12
Pamje nga ndeshja

Ndeshja ndërmjet Alistair Overeem dhe Jairzinho Rozenstruik në mbrëmjen e madhe të UFC të zhvilluar në Uashington mbrëmë, nuk përfundoi si duhet.

Eventi i natës në UFC u mbyll me fitoren e Rozenstruik. Luftëtari shkatërroi kundërshtarin e tij duke i shkaktuar dhe lëndime të mëdha në fytyrë.

KUJDES: Pamje të rënda

Image

Overeem ra në tapet pas një goditjeje të fortë me të djathtën. Rozenstruik e gjuajti në fytyrë dhe e lëndoi keq në buzë.

Grushti i hoqi një pjesë të buzës nga vendi dhe gjyqtari e mbylli menjëherë ndeshjen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat