Gjyqtari ndërkombëtar shofer i kombëtares së Kosovës - Bota Sot
Gjyqtari ndërkombëtar shofer i kombëtares së Kosovës

Boksi

Gjyqtari ndërkombëtar shofer i kombëtares së Kosovës

Nga: K. Goca Më: 16 janar 2020 Në ora: 15:22
Gjyqtari ndërkombëtar shofer i kombëtares së Kosovës

Nuk ndalet, punon pareshtur në krijimin e kushteve për boksierë.

Është gjyqtari ndërkombëtar i boksit Latif Demolli, i cili përveç që merret me referim dhe si zëdhënës i federatës, iu ka shtuar edhe një punë tjetër.

Ai e kryen edhe punën e shoferit të kombëtares së Kosovës,  për shkak se kërkon që çdo gjë t’iu shkojë vije e për pe.

Demolli synon që të paktën me dy boksierë të shkojnë në Lojërat Olimpike – “Tokyo 2020”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat