Çmenduri, fitimet marramendëse të McGregorit për vetëm 40 sekonda - Bota Sot
Çmenduri, fitimet marramendëse të McGregorit për vetëm 40 sekonda

Boksi

Çmenduri, fitimet marramendëse të McGregorit për vetëm 40 sekonda

Më: 19 janar 2020 Në ora: 12:04
Çmenduri, fitimet marramendëse të McGregorit për vetëm 40 sekonda

Sipas mediumit amerikan ESPN, Connor McGregor do fitoi 3 milionë dollar vetëm për pjesëmarrjen e tij në UFC 246, event ky i zhvilluar mëngjesin e sotëm në Las Vegas.

Përveç kësaj, në një intervistë të dhënë për Ariel Helwani, McGregor parashikoi se fitimet e tij do kapnin shifrën e 80 milionë dollarëve në total.

Ai gjithashtu tregoj se për sfidën ndaj Khabib Nurmagomedov, kishte arkëtuar mbi 50 milionë dollar.

Ndërkohë, Donald Cerrone fitoi vetëm 200 mijë dollar për pjesëmarrje në event. Kjo shifër pritet të rritet kur llogariten edhe të hyrat që dalin nga formati “paguaj dhe shiko”.

Conor McGregor fitoi për vetëm 40 sekonda meçin me Donald Cerrone, në UFC 246 që u zhvillua natën e kaluar në Las Vegas.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat