Shefi i UFC tregon se ku mund të luhet rimeçi McGregor - Khabib - Bota Sot
Shefi i UFC tregon se ku mund të luhet rimeçi McGregor - Khabib

Boksi

Shefi i UFC tregon se ku mund të luhet rimeçi McGregor - Khabib

Më: 20 janar 2020 Në ora: 13:25
McGregor - Khabib

Conor McGregor mund të luajë revanshin me Khabib Nurmagomedov në stadiumin mitik ‘Wembley’.

31-vjeçarishkatërroi Donald Cerronenë vetëm 40 sekonda në Las Vegas të shtunën në mbrëmje.

Fitorja mahnitëse e irlandezit ka bërë që të kthehet edhe një herë spekulimet për rimeçin mes tij dhe Khabib, pasi ky i fundit fitoi në tetorin 2018 në një ndeshje të tensionuar.

Është folur se Moska do të jetë vendi mikpritës për këtë takim të madh.

Dhe megjithëse irlandezi e do idenë për të udhëtuar në Moskë për t’u hakmarrë, ylli i UFC Dana White menjëherë e përjashtoi atë.

White tha: “Ndeshja e dytë nuk do të ndodhë në Moskë, për shumë arsye”.

”Ka shansa të jetë në Britani të Madhe”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat