Rridhte në të gjitha anët, ngjarja sportive shndërrohet në tmerr - Bota Sot
Rridhte në të gjitha anët, ngjarja sportive shndërrohet në tmerr

Boksi

Rridhte në të gjitha anët, ngjarja sportive shndërrohet në tmerr

Më: 19 shkurt 2020 Në ora: 14:02
Rridhte në të gjitha anët, ngjarja sportive shndërrohet në tmerr

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kampionatin e Boksit për të rinj në Angli. Coventry Junior, i cili u rikthye në një festë të përgjakshme.

Ditën e parë, nga tre të planifikuara, pati një përleshje masive në të cilën nuk u kursye asgjë teksa persona të shumtë jashtë sallën e sulmuam njëri-tjetrin.

Konflikti u iniciua nga disa persona, baballarët dhe të afërmit e garuesve.

Katër persona përfunduan në spital derisa numri i të arrestuarve nuk dihet..

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat