Befasi, Klitschko i gëzohet fitores së Furyt - Bota Sot
Befasi, Klitschko i gëzohet fitores së Furyt

Boksi

Befasi, Klitschko i gëzohet fitores së Furyt

Më: 23 shkurt 2020 Në ora: 08:45
Klitschko, Fury

Tayson Fury doli fitues në meqin kundër Deontay Wilder që mori vëmendjen e gjithë botës.

Boksieri britanik arriti që në raundin e shtatë ta mbyllë ndeshjen me nokaut teknik.

Pas kësaj ndeshje, reagoi edhe ish-kampioni i botës, Wladimir Klitscho. Ai postoi në Twitter dy emoji që tregonte se iu gëzua fitores së Furyt.

Vlen të kujtojmë që Fury dhe Klitschko në të kaluarën kanë qenë rival të mëdhenj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat