E çuditshme, Fury lëpiu... - Bota Sot
E çuditshme, Fury lëpiu...

Boksi

E çuditshme, Fury lëpiu...

Më: 23 shkurt 2020 Në ora: 12:04
E çuditshme, Fury lëpiu...

Tyson Fury ka treguar njërën prej paraqitjeve të tij më të mira në karrierë për t’i dhënë fund sundimit pesë-vjeçar të Deontay Wilderit si kampion i botës në kategorinë e peshave të rënda në WBC.

Britaniku shkatërroi rivalin e tij në një mënyrë që pakkush e kishte pritur pas barazimit në meçin e parë mes tyre në vitin 2018.

Fitorja e Furyt erdhi me nokaut teknik, derisa ekipi i Wilderit hodhi peshqirin dhe britaniku u shpall kampioni i ri i botës.

Ndërkohë, gjatë meçit Wilder u përgjak në vesh dhe në gojë.

Përveç paraqitjes fantastike të Furyt, tifozëve iu ka rënë në sy edhe një episod mjaft i çuditshëm gjatë meçit.

Gjatë meçit, Fury është parë duke lëpirë gjakun e Wilderit, veprim i cili ka tronditur tifozët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat