Vjen reagimi nga Joshua – ja si e quan Furyn - Bota Sot
Vjen reagimi nga Joshua – ja si e quan Furyn

Boksi

Vjen reagimi nga Joshua – ja si e quan Furyn

Më: 23 shkurt 2020 Në ora: 19:20
Vjen reagimi nga Joshua – ja si e quan Furyn

Anthony Joshua ka reaguar rreth fitores së Tyson Furyt ndaj Deontay Wilderit në kuadër të titullit WBC në peshat e rënda.

‘The Gypsy King e dominoi të gjithë takimin ndaj amerikanit, derisa e nokautoi në raundin e shtatë, për t’i marrë kështu titullin kampion dhe i shkaktori humbjen e parë.

Bashkëkombësi i tij ka reaguar me një foto në llogarinë e tij në Instagram duke shkruar vetëm: “Gladiator”.

Wilder do të ketë kohë prej 30 ditësh që ta riaktivizojë përballjen e tretë më Furyn, por ka edhe një skenë tjetër.

Joshua është duke e kërkuar po ashtu përballjen me bashkëkombësin e tij, në mënyrë që të bëhet kampion i padiskutueshëm në peshat e rënda.

Fury ka bërë të ditur se është i gatshëm që të zhvillojnë trilogjinë me Wilderin, por, këtij të fundit do t’i duhet kohë për t’u rikuperuar nga lëndimet e pësuara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat