Floyd Mayweather i dërgon një mesazh interesant Wilderit pas humbjes - Bota Sot
Floyd Mayweather i dërgon një mesazh interesant Wilderit pas humbjes

Boksi

Floyd Mayweather i dërgon një mesazh interesant Wilderit pas humbjes

Më: 24 shkurt 2020 Në ora: 17:50
Floyd Mayweather dhe Deontay Wilder

Deontay Wilder u përfshi nga shumë kritika ditën e shtunë, pas humbjes nga Tyson Fury, por Floyd Mayweather ka dalë në mbrojtje të ish-kampionit të botës.

Duke hyrë në ring, Wilder ishte me presion në kokë se duhet ta mbrojë me çdo kush titullin e tij, edhe pse u mendua, por çuditërisht nuk ia doli.

Mayweather e vlerësoi lartë punën e Wilder, pasi të gjithë e kritikuan atë.

“Deontay është vëllai ynë që ka realizuar shumë triumfe dhe ne duhet të gjithë të lartësohemi dhe mbështesni atë të gjithë. Pavarësisht se çfarë, ju jeni akoma një fitues në sytë e mi, Mbret”, u shpreh Mayweather.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat