Fury një kampion edhe jashtë ringut, shkruan për Wilder - Bota Sot
Fury një kampion edhe jashtë ringut, shkruan për Wilder

Boksi

Fury një kampion edhe jashtë ringut, shkruan për Wilder

Më: 24 shkurt 2020 Në ora: 19:41
Tyson Fury

Boksieri, Tyson Fury pas fitores kundër Deontay Wilder ka bërë një postim për të.

Siç duket Fury ka lënë anash ‘armiqësinë’ që kishte me Wilderin dhe kështu edhe i ka uruar shërim të shpejtë.

‘Dashuri dhe respekt për partnerin e shekullit të kërcimit, Deontay Wilder, shërim të shpejtë’, ka thënë Fury.

Tyson Fury mposhti Wilderin për tu shpallur kampion bote në WBC dhe zhvilloi një nga meçet më të mira në karrierën e tij, kurse për Wilderin kjo ishte humbja e parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat