Wilder fajëson veshjen për humbjen ndaj Furyt, i peshoi 20 kg - Bota Sot
Wilder fajëson veshjen për humbjen ndaj Furyt, i peshoi 20 kg

Boksi

Wilder fajëson veshjen për humbjen ndaj Furyt, i peshoi 20 kg

Më: 25 shkurt 2020 Në ora: 19:33
Wilder

Mëngjesin e së dielës, Tyson Fury u bë kampion Bote në ËBC pasi mposhti Doentay Wilderin me nokaut teknik në rundin e shtatë.

Bokseri amerikan për këtë humbje e ka fajësuar uniformën e tij, me të cilën është futur në skenë para meçit.

Sipas tij, trupi i është lodhur pasi veshja interesante i ka peshuar hiq më pak se 20 kilogram dhe e ka mbajtur në trup për gjysmë ore.

“Uniforma ishte shumë e rëndë. Kam paguar një çmim mjaft të lartë për të”, tha Wilder për ” ESPN “.

“Këmbët e mia ishin të dobëta sepse uniforma ishte aq e rëndë. E kisha atë në një çerek ore para se të dilja, pastaj vura dhe helmetën. Me shëtitjen në unazë dhe ngjitja shkallët lart atje, ishte si një trajnim për këmbët e mia”, u arsyetua ish-kampioni i Botës.

Mediat ndërkombëtare kanë raportuar se shumë shpejt mund të ketë një ndeshje të tretë në mes të Wilder dhe Furyt. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat