Joshua ka fituar 32 milionë funte gjatë vitit të kaluar, jashtë ringut të boksit - Bota Sot
Joshua ka fituar 32 milionë funte gjatë vitit të kaluar, jashtë ringut të boksit

Boksi

Joshua ka fituar 32 milionë funte gjatë vitit të kaluar, jashtë ringut të boksit

Më: 1 mars 2020 Në ora: 10:45
Anthony Joshua

Anthony Joshua ka siguruar fitime të mëdha gjatë vitit të kaluar.

Kampioni i peshave të rënda, Anthony Joshua, ka grumbulluar 32 milionë funte para të gatshme gjatë vitit të kaluar, nga jashtë ringut të boksit, bën të ditur ‘The Sun’.

Kampioni i WBA, IBF dhe WBO, ka fituar këto para duke vënë emrin e tij në një numër produktesh, përfshirë rroba, atlete sportive, produkte dietale, kufje e  lojëra kompjuterike.

AJ ka fituar më shumë se 60 mijë funte për javë, duke qenë një nga sportistët britanikë me më së shumti fitime.

Shifrat e fundit të zbuluara nga kontoja e Joshua më 28 shkurt qëndrojnë në 36,893,413 funte, krahasuar me 4,967,379 që ishin herën e fundit. Joshua pritet të fitojë edhe shumë para të tjera pas ndeshjes me Kubrat Pulev, dhe atë të mundshmen me Tyson Fury/Deontay Wilder.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat