Kush është Zeneli që triumfoi në Londër? - Bota Sot
Kush është Zeneli që triumfoi në Londër?

Boksi

Kush është Zeneli që triumfoi në Londër?

Nga: K. Goca Më: 15 mars 2020 Në ora: 12:00
Kush është Zeneli që triumfoi në Londër?

Në Londër po zhvillohen garat kualifikuese evropiane të boksit për Lojërat Olimpike – ‘Tokyo 2020’. 

“Boksieri shqiptar Krenar Zeneli korri fitore ndaj boksierit nga Moldavia.

Boksierët nga Shqipëria janë pa trajner dhe në kënd kanë trajner nga Kosova që kryejnë punën e trajnerit, e kjo dëshmon më së miri se ne jemi një edhe pse historia na ka nda”, ka thënë Latif Demolli, zëdhënës i Federatës së Boksit të Kosovës. 

Zeneli është një boksier i përgatitur mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat