Lajm tronditës, kjo është arsyeja - Bota Sot
Lajm tronditës, kjo është arsyeja

Boksi

Lajm tronditës, kjo është arsyeja

Më: 15 mars 2020 Në ora: 13:11
Lajm tronditës, kjo është arsyeja

Një lajm tronditës është duke bërë xhiron e mediave britanike.

Bëhet fjalë për kampionin në fuqi në WBA për peshat e rënda, Tajson Furi, i cili rrezikon të përjashtohet përgjithmonë, pasi akuzohet për mashtrim dhe rryshfet për një ngjarje të ndodhur në vitin 2015.

Boksieri i kishte premtuar se do ta shpërblente me 25 mijë stërlina një fërme i cili duhet të gënjentë, për një test droge të cilin Furi nuk e kaloi me sukses në vitin 2015. Edhe pse fermeri e mbajti fjalën, ai nuk u pagua kurrë nga Tajson.

Image

Fury

Në rast se akuzat e fermerit vërtetohen, boksieri rrezikon të humbasë të gjithë titujt e fituara. Ekziston edhe mundësia që ai të përjashtohet përjetësisht.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat