Edhe kjo i ndodhi Kosovës në Londër  - Bota Sot
Edhe kjo i ndodhi Kosovës në Londër 

Boksi

Edhe kjo i ndodhi Kosovës në Londër 

Nga: K. Goca Më: 15 mars 2020 Në ora: 15:04
Bajoku

As boksieri Shpëtim Bajoku nuk ia doli të kalojë rundin në garat evropiane kualifikuese për Lojërat Olimpike - “Tokyo 2020”. 

“Boksieri ynë, Shpëtim Bajoku, garoi sot në luftën e parë të turneut kualifikues për Lojërat Olimpike Tokio 2020, që po mbahet në Londër.

Bajoku u mposht nga garuesi me shumë përvojë, Nikolai Terteryan i Danimarkës, kategoria -63 kg.
Duhet cekur se Bajoku para 10 dite ka qenë i ftohur me grip dhe ka marr infuzione dhe nuk ishte në formën e duhur dhe me të drejtë trajnerët dorëzuan meçin në raundin e tretë

Shpëtimit i urojmë më shumë fat në garat e ardhshme ndërkombëtare. Nesër garon Patriot Behrami në kategorinë -69”, njofton Federata e Boksit e Kosovës.

Edhe kjo i ndodhi Kosovës në Londër, pas Pirevës, edhe Bajoku eliminohet, shpresat mbeten të Donjeta Sadiku dhe Patriot Behrami.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat