Mayweather flet pas vdekjes së xhaxhait - Bota Sot
Mayweather flet pas vdekjes së xhaxhait

Boksi

Mayweather flet pas vdekjes së xhaxhait

Më: 18 mars 2020 Në ora: 15:14
Mayweather flet pas vdekjes së xhaxhait

Floyd Mayweather thotë se ai është duke mbajtur zi pas vdekjes së xhaxhait të tij, Roger, të cilin e cilësoi si njërin prej njerëzve më të rëndësishëm në jetën e tij.

Roger Mayweather vdiq të martën në moshën 58-vjeçare.

Pasi që ishte vet kampion i botës në boks, ai e stërviti edhe nipin e tij për t’u bërë njëri prej boksierëve më të mëdhenj në histori.

“Roger ishte një kampion i madh dhe njëri prej trajnerëve më të mirë në boks”, u shpreh Floyd.

“Xhaxhai im ishte njëri prej njerëzve më të rëndësishëm në jetën time, brenda dhe jashtë ringut”, shtoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat