Tre boksierl  të prekur nga COVID 19 - Bota Sot
Tre boksierl  të prekur nga COVID 19

Boksi

Tre boksierl  të prekur nga COVID 19

Më: 26 mars 2020 Në ora: 20:00
Tre boksierl  të prekur nga COVID 19

Tre boksierl të prekur nga COVID 19.

Federata turke e boksit (TBF), të enjtën ka bërë publike se tre boksier të saj dhe një trajner janë të prekur nga koronavirus.

Sipas TBF-së, këta janë infektuar gjat turneut eliminator për Lojërat Olimpike të cilat para 10 ditë u ndërprenë në Londër.

Mediat kroate ditë më parë shkruanin se në këtë turne ishte infektuar dhe boksieri i tyre Toni Filipi dhe trajneri Tomo Kadiq.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat