Mehmet Bogujevci në shtëpi, por ja ku e ka vëllaun!

Boksi

Mehmet Bogujevci në shtëpi, por ja ku e ka vëllaun!

Nga: Kemajl Goca Më: 27 mars 2020 Në ora: 15:07
Mehmet Bogujevci në shtëpi, por ja ku e ka vëllaun!

Sekretari i përgjithshëm i Federatës së Boksit të Kosovës, Mehmet Bogujevci, po qëndron në shtëpi dhe po ruhet nga ky armik i padukshëm, virusi korona. Nënkampioni i botës në vitin 1978 pothuajse nga 14 marsi është vendosur në shtëpi dhe lutet që të kalojë kjo gjendje e jashtëzakonshme.

Vëllai i tij, Shefkiu, ish boksier, aktualisht selektor, ka një javë që është në karantinë në konviktin e studentëve në Prishtinë.

 Ai u vendos për 14 ditë në karantinë së bashku me kombëtaren e boksit të Kosovës, pas kthimit nga Londra, ku morën pjesë në garat evropiane kualifikuese për Lojërat Olimpike. 

Image

Mehmeti padyshim se është paksa i mërzitur edhe për gjendjen që po kalojnë si shtet dhe tërësisht globi, por edhe kombëtarja që është në karantinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat