Mayweather: Ky boksier më kopjoi, pastaj u bë kampion

Boksi

Mayweather: Ky boksier më kopjoi, pastaj u bë kampion

Më: 28 mars 2020 Në ora: 14:55
Floyd Mayweather

Ish-boksieri amerikan Floyd Mayweather ka thënë se meksikani Saul “Canelo” Alvarez i ka kopjuar disa lëvizje, që e kanë ndihmuar më pas të bëhet kampion bote. Dy boksierët kanë dueluar mes tyre në shtator të vitit 2013, me Mayweather që e ftoi atë sfidë, duke i shkaktuar Canelos humbjen e vetme deri më tani në karrierë.

“Siç mund ta keni vënë re, pasi i dhashë një leksion të mirë në ring, ai ka nisur të përdorë disa nga lëvizjet e mia. Këto stile ai po i përdor në duelet e tij dhe u shpall kampion. Janë të njëjtat lëvizje që unë kam përdorur në ring”, tha Mayweather, i pamposhtur në karrierën e tij (50 fitore, asnjë humbje).

Më tej, boksieri amerikan tallet me Canelo Alvarez, duke thënë se tashmë i duket vetja si mësues, duke kujtuar filmin e njohur “The Karate Kid”. “Më duket vetja si mr. Miyagi, që në atë film mësonte një djalosh që duhej Daniel, që në këtë rast është Canelo”, tha Mayweather.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat