Florian Marku “grushtohet” nga e fejuara e tij - Bota Sot
Florian Marku “grushtohet” nga e fejuara e tij

Boksi

Florian Marku “grushtohet” nga e fejuara e tij

Më: 1 prill 2020 Në ora: 00:40
Florian Marku

Boksieri i njohur shqiptar, Florian Marku ka postuar një video në Facebook duke u stërvitur nga shtëpia e tij në Londër dhe këshillon qytetarët të bëjnë të njëjtën gjë dhe kur të mbarojë situata do të shohin rezultatet.

Në videon e postuar, Marku shihet duke u stërvitur me të fejuarën e tij, Eirini Konomi.

Edhe pse merr disa grushte nga ajo, Floriani shfaqet duke qeshur, një gjë e rrallë kjo për një kampion si ai, sepse kur vjen puna në ring kundër kundërshtarëve të vërtetë , të gjithë e kanë parë vetë se si është.

“Dita e 10 e karantinës këtu në Londër. Si po e kaloni kohën brenda në shtëpi ju? Bëni stërvitje, tani më shumë se kurrë mund ta përdorni kohën e qëndrimit në shtëpi në favorin tuaj, duke bërë stërvitje, rezultatet do jenë super pasi të ketë mbaruar e gjitha kjo situatë. Unë personalisht këtë periudhë po e përdor si fazë përgatitore duke u stërvit çdo ditë, disa herë brenda ditës me Eirini Konomi. Më vjen keq që jam larg familjes time këtë kohë të vështirë, por çdo fluturim është bllokuar. Zoti e bëftë mirë. Ju uroj shëndet, bëhuni të fortë, të gjithë bashkë do ja dalim. Zoti ju rujtë!”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat