Boksi lavdërohet karshi federatave tjera të Kosovës  - Bota Sot
Boksi lavdërohet karshi federatave tjera të Kosovës 

Boksi

Boksi lavdërohet karshi federatave tjera të Kosovës 

Nga: K. G. Më: 8 prill 2020 Në ora: 14:20
Boksi lavdërohet karshi federatave tjera të Kosovës 

Federata e Boksit e Kosovës lavdërohet karshi Federatave tjera të Kosovë. Sipas tyre, kanë ngritje 50 për qind.

“Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka nënshkruar sot memorandumin bashkëpunimi me Federatën e Boksit të Kosovës.

Nga FBOXK memorandumin e ka nënshkruar sekretari i Federatës Mehmet Bogujevci.

FboxK do të mbështetet financiarisht për realizimin e objektivave për vitin 2020.

FboxK është e vetmja federatë që është ngritur 50% më lart nga viti i kaliuar në bazë të sukseseve që ka arritur në vitin 2019”, thuhet nga Federata. e Boksit e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat