Berisha: Gjithë të mirat Kosovë tani jemi në trenin ndërkombëtar - Bota Sot
Berisha: Gjithë të mirat Kosovë tani jemi në trenin ndërkombëtar

Boksi

Berisha: Gjithë të mirat Kosovë tani jemi në trenin ndërkombëtar

Më: 16 prill 2020 Në ora: 14:12
Berisha: Gjithë të mirat Kosovë tani jemi në trenin ndërkombëtar

Federata e Arteve Mikse Marciale e Kosovës edhe zyrtarisht është pranuar nga Federata Ndërkombëtare IMMAF. E gjithë kjo vjen pas punës së palodhur të presidentit të kësaj federate Besart Berisha dhe stafit të tij si dhe lotimin maksimal që kanë bërë këta në arenën ndërkombëtare.

Kjo është një fitore e madhe e popullit kosovar dhe kjo tani duhet vlersuar maksimalisht edhe nga institucionet shtetërore duke e mbështetur edhe me fonde më të mëdha.

“Një vit më parë kemi bërë hapin e parë, tani kemi bërë të dytin, dhe kemi treguar shumë se mund t ‘ i menaxhojmë ankesat që ekzistonin tani nuk ekzistojnë më, dikur ishin në ajër tani janë në tokë.

Gjithë të mirat Kosovë tani jemi në trenin ndërkombëtar. Tani e tutje çdo i Kosovës që është sportist i rregulluar dhe luftëtar i MMA-së ka dyert e hapura për të treguar talentin e tij në botë. Sot do të mbahet mend për një kohë të gjatë falë jush talente atje do të sillni medalje në Kosovë, në të ardhmen Kosova dhe e gjithë bota do të krenohen me ne.

Jam vërtet krenar për veten time por ende miliona gjëra për të arkivuar jam krenar për të gjithë ata që ishin me mua jam krenar për të gjithë ata që të paktën besuan në mua. Tani gjithçka sapo ka filluar!

Dua te falënderoj IMMAN presidentin Kerrith Brown dhe Mma Gosha London e Corse gjithashtu te gjithë ekipit. Gjithashtu faleminderit shumë për Federata Shqipëtare e Ndeshjes së Lirë-MMA dhe AUT MMA Federation që na ndihmuan në këtë mënyrë”, tha Presidenti i FAMK-së, Besart Berisha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat