Luan Krasniqi kujton një mbrëmje shumë të hidhur - Bota Sot
Luan Krasniqi kujton një mbrëmje shumë të hidhur

Boksi

Luan Krasniqi kujton një mbrëmje shumë të hidhur

Nga: K. G. Më: 17 prill 2020 Në ora: 12:58
Luan Krasniqi kujton një mbrëmje shumë të hidhur

Ish boksieri i mirënjohur, Luan Krasniqi, kujton një mbrëmje të hidhur të vitin 2005.   “Fatkeqësisht, jeta publike dhe sportive aktualisht është në një gjendje të keqe.

Koha për një vështrim mbrapa te betejave në karrierën time, cili ishte meçi më i rëndësishëm?

Vendi i dytë: Lufta kundër Lamon Brewster për kampion bote (28 shtator 2005 në Hamburg).
Lufta ime më e mirë - deri në raundin e tetë, për një pakujdesi të vogël dhe Brewster më ndëshkojë, në raundin e nëntë ëndrra ime mbaroi.

Deri atëherë e kisha kampionin botëror nën kontroll dhe isha të tre gjyqtarët në favor. Një mbrëmje shumë e hidhur”, shkruan Krasniqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat