Edhe Xhevdet Peci fiton statusin e Aziz Salihut dhe të Mehmet Bogujevcit  - Bota Sot
Edhe Xhevdet Peci fiton statusin e Aziz Salihut dhe të Mehmet Bogujevcit 

Boksi

Edhe Xhevdet Peci fiton statusin e Aziz Salihut dhe të Mehmet Bogujevcit 

Nga: Kemajl Goca Më: 18 prill 2020 Në ora: 14:36
Edhe Xhevdet Peci fiton statusin e Aziz Salihut dhe të Mehmet Bogujevcit 

Gjithçka e qartë! Emrat e mëdhenj të boksit, që dikur dridhnin klubet ish jugosllave, disa prej tyre kanë fituar statusin e pensionistit.

Edhe Xhevdet Peci, i njohur si nga ish boksierët nokautues, që nga dita e djeshme ka fituar statusin e pensionistit, sikurse që e fituan para pak vitesh edhe Aziz Salihu dhe Mehmet Bogujevci.

Treshja e madhe e boksit, Peci-Salihu-Bogujevci në pensionë.

Image

Peci kur nokautonte

E para, Bogujevci për nga mosha është më i vjetër se Salihu dhe Peci.

Bogujevci është edhe sekretar i përgjithshëm i Federatës së Boksit të Kosovës, ndërsa Peci nuk është i angazhuar në boks dhe Salihu është kryetar i KBO Prishtina.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat