Sporti në bllokadë totale, në këtë vend vijon normalisht – boksierët dezinfektohen para meçit - Bota Sot
Sporti në bllokadë totale, në këtë vend vijon normalisht – boksierët dezinfektohen para meçit

Boksi

Sporti në bllokadë totale, në këtë vend vijon normalisht – boksierët dezinfektohen para meçit

Më: 26 prill 2020 Në ora: 18:22
Ilustrim

Boksi mund të jetë ndalur në të gjithë botën për shkak të pandemisë koronavirus – por në Nikaragua, është biznes si zakonisht.

Të shtunën në mbrëmje, u zhvillua një event në kryeqytetin Managua, me boksierët që mbanin maska për fytyrë – siç bën edhe gjyqtarët, mediet, tifozët dhe vajzat me unaza.

Boksierët u lejuan të hiqnin maskën e tyre mbrojtëse për të luftuar, ndërsa ata që morën pjesë u udhëzuan të dezinfektojnë duart dhe këpucët pas hyrjes para se të detyroheshin të uleshin në një distancë të sigurt.

Nikaragua nuk ka miratuar masa për distancimin shoqëror dhe si rezultat, luftëtarët u lejuan të qëndronin hundë në hundë gjatë matjes së peshave të premten.

Për më tepër, para fillimit të çdo meçi – boksierët u dezinfektuan në tërë trupin, për ta bërë edhe më të sigurt zhvillimin normal të këtij eventi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat