Sporti në kushtet e Covid-19, boksierët në ring me maska - Bota Sot
Sporti në kushtet e Covid-19, boksierët në ring me maska

Boksi

Sporti në kushtet e Covid-19, boksierët në ring me maska

Më: 26 prill 2020 Në ora: 22:19
Pamje nga vendi i ngjarjes

Nga Nikaragua vijnë pamje befasuese të zhvillimit të sportit në kushtet e shkaktuara nga pandemia e koronavirusit.

Në mëngjesin e sotëm, është zhvilluar një event boksi, ku janë zhvilluar disa duele amatorësh.

Organizatorët kanë marrë masa që ky event të mos ketë probleme për sa i përket higenës së boksierëve.

Të gjithë tifozët janë lejuar të ndjekin duelet vetëm pasi u është matur temperatura. Më pas, ata kanë qëndruar në distancë nga njëri-tjetri.

Image

Edhe boksierët i janë nënshtruar një protokolli. Ata janë dizinfektuar me sprajt higjenizues dhe ata kanë dueluar duke mbajtur në fytyrë maska, nga raundi i parë deri tek i fundit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat