Sërish shtyhet trilogjia mes Fury dhe Wilder

Boksi

Sërish shtyhet trilogjia mes Fury dhe Wilder

Më: 29 prill 2020 Në ora: 10:33
Fury dhe Wilder

Tyson Furyt i është thënë se ai nuk do të luftojë me Deontay Wilder deri në nëntor ose dhjetor.

Sfida e parë mes dyshes përfundoi mes një barazimi të diskutueshëm në vitin 2018.

Derisa, Fury arriti t’i rrëmbente titullin Wilder në meçin e dytë – me këtë të fundit që aktivizoi klauzolën për një luftë të tretë menjëherë pas humbjes.

Lufta trilogjike pritej të ndodhte më 18 korrik në Las Vegas, por kriza e koronavirusit e shtyu atë përsëri deri më 3 tetor.

Tani promovuesi i Fury, Bob Arum i ka thënë kampionit se duhet të presë deri më vonë gjatë këtij viti për kompletimin e trilogjisë, raporton Sports Illustrated.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat