Mike Tyson tregon sërish fuqinë dhe shpejtësinë në stërvitje para rikthimit në ring

Boksi

Mike Tyson tregon sërish fuqinë dhe shpejtësinë në stërvitje para rikthimit në ring

Më: 2 maj 2020 Në ora: 13:10
Mike Tyson

Legjenda e boksit Mike Tyson ka dëshmuar edhe një herë se pavarësisht moshës ai nuk i ka humbur aftësitë dhe instiktet e tij, ndërhoqë që po përgatitet t’iu rikthyer boksit të peshave të rënda.

53-vjeçari ka deklaruar se do të rikthehet në ring pas 15 vitesh, për të marrë pjesë në një ndeshje miqësore me qëllim bamirësie.

Për të dëshmuar se akoma e ka boksin në vetvete, shikoni videon e shpërndarë në Youtube, ku bien në sy karakteristikat e tij, fuqia dhe shpejtësia.

Tyson ka zhvilluar në karrierën e tij 58ndeshje, nga të cilat ka fituar 50.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat