Rrustem Konjuhi - ndau drejtësinë në Gjeneratën e Republikës 

Boksi

Rrustem Konjuhi - ndau drejtësinë në Gjeneratën e Republikës 

Nga: Kemajl Goca Më: 8 maj 2020 Në ora: 16:00
Rrustem Konjuhi - ndau drejtësinë në Gjeneratën e Republikës 

Edhe sportet luftarake zhvilluan aktivitetet e tyre dhe me rrezikshmëri të lartë në kohën e okupimit (1991-1999). 

Rrustem Konjuhi, i takon Gjeneratës së Republikës! 

Ai ka qenë ndër gjyqtarët më të mirë të boksit të asaj kohe.

Si shumë të tjerë edhe Konjuhi dha kontributin e tij dhe asnjëherë nuk u ndal, as që u tremb nga kërcënimet që i vinin nga regjimi serb. Konjuhi me mijëra sportistë dhanë gjithçka për mbajtjen gjallë të sportit, sidomos të boksit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat