Tifozët kanë mbetur të befasuar me Tysonin - Bota Sot
Tifozët kanë mbetur të befasuar me Tysonin

Boksi

Tifozët kanë mbetur të befasuar me Tysonin

Më: 26 maj 2020 Në ora: 13:27
Tifozët kanë mbetur të befasuar me Tysonin

Mike Tyson ka bërë një transformim të madh të trupit të tij brenda vetëm dy vjetësh, derisa përgatitet për rikthimin sensacional në boks.

53-vjeçari është stërvitur së fundmi pas paralajmërimit për t’iu kthyer boksit, duke ndihmuar në bamirësi.

Tyson u pensionua në vitin 2005 dhe kishte thënë se nuk ka stërvitur që prej humbjes nga Kevin McBride para 15 vjetësh.

Por, duke stërvitur gjatë muajit të kaluar nën urdhrat e trajnerit Rafael Cordeiro ai ka zbuluar transformimin e trupit të tij.

Tifozët kanë mbetur të befasuar nga transformimi i trupit të Tysonit, derisa kanë lavdëruar ish-boksierin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat