Kështu mendon Fury - Bota Sot
Kështu mendon Fury

Boksi

Kështu mendon Fury

Më: 21 qershor 2020 Në ora: 14:13
Kështu mendon Fury

Boksieri Tyson Fury mendon se është boksieri më i mirë i të gjitha kohërave.

Ai ka dhënë një intervistë duke lëshuar deklarata arrogante, të cilat nuk janë pritur mirë nga tifozët e boksit.

“Harrojeni Mike Tyson, Muhammad Ali, Joe Louis, Lennox Lewis, George Foreman, Ken Norton, Rocky Marciano, Flyod Patterson, Gene Tunney dhe  Jem Mace John L. Sullivan, nëse ktheheni pas nga fillimi, askush prej tyre nuk mund të mposhtë Gypsy King.

“Në asnjë kohë, në mijëra vite, nuk ka qenë asnjë boksier i peshave të rënda që mund të mposhtë mua. Jam shumë i fortë, jam shumë i mirë dhe asnjë nuk mund të më mposhtë. Kam shumë stile për ta dhe mund t’ia dal shumë mirë”, – tha ai për BT Sports .

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat