Afrim Majanci:  Urime gazeta ‘Bota sot’, jeni numër një! Kemajl Goca është njëshi

Boksi

Afrim Majanci:  Urime gazeta ‘Bota sot’, jeni numër një! Kemajl Goca është njëshi

Më: 26 qershor 2020 Në ora: 18:54
Afrim Majanci:  Urime gazeta ‘Bota sot’, jeni numër një! Kemajl Goca është njëshi

Ish boksieri i gjeneratës së artë të Prishtinës, Afrim Majanci, thur fjalë të mëdha për gazetën kombëtare “Bota sot”. 

“Urime përvjetori i gazetës ‘Bota sot’, posaçërisht Kemajl Gocës, që shumë shkruan për sportistët edhe për punëtorët sportiv të kohës më të vështirë të Kosovës e në veçanti të sportit të pavarur.

Gazeta ‘Bota sot’, jeni numër një! Kemajë Goca, jeni njëshi”, uron Majanci. 

Ish boksieri Majanci i takon gjeneratës së Prishtinës, kur ishin pesë herë kampionë dhe gjashtë herë nënkampion i ish Jugosllavisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat